Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çocukların eğitimi ve gelişimi için süregelen çabaları doğrultusunda, 19 Nisan 2024 Cuma günü başlayacak olan Kayseri Çocuk Kitap Fuarı ve Şenliği’nde çocuklara özel bir dizi etkinlik sunulacağını açıkladı. Başkan Büyükkılıç, bu etkinliğin çocukların eğitimine ve kültürel gelişimine katkı sağlamak adına önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, fuarın ve şenliğin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da kapsayacak şekilde planlandığını belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çocuk Kitap Fuarı Etkinliğini Açıkladı

Özellikle çocukları hedef alan etkinliklerin yanı sıra, fuar süresince çeşitli kitapların sergileneceğini ve çocukların okuma alışkanlıklarını desteklemek için çeşitli etkinliklerin düzenleneceğini ifade etti. Ayrıca, TRT Çocuk'un sevilen çizgi filmlerinin gösterileceği etkinliklerin yanı sıra, çocuklara yönelik interaktif etkinliklerin de düzenleneceğini belirtti.

Başkan Büyükkılıç, çocukların etkinliğe katılımını teşvik etmek ve onlara özel bir deneyim sunmak adına çocuk kitap fuarı ve şenliğinin 19-28 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşeceğini dile getirdi. Tüm çocukları bu özel etkinliğe davet ederken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da kutlayarak, çocukların eğlenceli ve öğretici bir deneyim yaşamalarını diledi.