Artık dile getirmeye gerek kalmadı çünkü çikolatanın üzerinde yazıyor. Kayseri’de, bir şekerci firması ilginç bir fikir yarattı. Şekerci Firması kız isteme adeti için ilginç bir çikolata tasarımına imza attı. Kız istemeye giden erkek tarafı artık zorlanmayacak.

Başkan Çolakbayrakdar: “Modern tesislerle sosyal hayatı renklendiriyoruz” Başkan Çolakbayrakdar: “Modern tesislerle sosyal hayatı renklendiriyoruz”

Kız istemeye giden erkek tarafı ve müstakbel damatlar, 850 ila 1 kilo arasında değişen kutudaki ‘’Allah’ın emri ile kızınızı istemeye geldik’’ yazılı çikolatalar ile kapıları çalıyor. Evlenmek için ilk önce kız istenmeli adet yerini bulmalı. Kız isteme çikolataları, kutunun büyüklüğü ve gramajına göre 110-250 TL arasında değişiyor. Evlilik müessesinin ilk adımı olan kız isteme adeti için Kayseri’de bir firma geliştirdiği kız istemeye özel hazırlanmış çikolataları ile dikkat çekiyor.

İşletmesini yapan Hamdi Çarşıbaşı, ‘’72 yıldır şekercilik üzerine hizmet sunan firmamızın oluşturduğu AR-GE birimi, evlilik hazırlığında olan erkeklerin kız istemeleri adetinde farklı ve görsel zenginlik açısından bir çikolata hazırladı. Gerek görüntüsü, gerekse kakao ve kakao yağı çok özel bir kıvamında hazırlanan bu şekerin üzerinde beyaz çikolata ile ‘’Allah’ın emri ile kızınızı istemeye geldik’’ yazıyor. Yeni yılın başlamasıyla beraber satışa çıkan bu çikolatalarımız vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Çikolatalarımızın satış fiyatı, şekerliğin boyutu ve süslemesine göre değişmekte olup 110-250 TL arasında satılıyor’’ dedi.