15 temmuz da yapılan hain darbe girişiminin ardı arkası kesilmiyor. FETÖ terör örgütünün iletişim ağı olan ByLock kullananlar birbir göz altına alınıyor. Bu defa göz altına alınan kişi sayısı 6 kişi oldu. Göz altına alınan 6 kişi Kayseri’de yakalandı.

Kayseri’de FETÖ terör örgütünün gizli iletişim ağı olan ‘bylock’ kullandıkları tespit edilen 6 kişi polis ekipleri tarafından göz altına alındı. Yapılan operasyonda edinilen bilgilere göre, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele (KOM) şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütmekte olan FETÖ/PYF terör örgütü üyeliği soruşturması kapsamında terör örgütünün gizli iletişim ağı olan ‘bylock’ kullandıkları tespit edilen şahıslara operasyon düzenlendi. Polis ekipleri tarafından düzenlenen bu operasyon başarılı oldu. Düzenlenen operasyonda tam olarak 6 kişi yakalandı.

Kayseri OSB yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri milletvekillerini Ankara’da ziyaret etti Kayseri OSB yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri milletvekillerini Ankara’da ziyaret etti

Yakalanan 6 kişi ise, A.B., E.A., A.P., E.P., G.C ve M.D. bu şahıslardır. A.B., E.A., A.P., E.P., G.C., ve M.D. polis ekipleri tarafından yakalandıktan sonra göz altına alınıp haklarında işlemler başlattı. Başlatılan işlemlerin sonuçları neticesinde adliyeye sevk edilecekleri bilgisine ulaşıldı. Ayrıca E.A. ve F.K şahıslar ise polis ekipleri tarafından yakalama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.