Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Danışmanlık Hizmetleri arasında ortak bir çalışmaya imza atıldı. Kayseri’nin Türkiye ortalamasının üzerinde büyüme oranı yakaladığı belirlendi. Kayseri turizmi yıldı yüzde 7 oranında büyüdü.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Danışmanlık Hizmetleri arasında ortak bir çalışmaya imza atıldı. Kayseri’nin Türkiye ortalamasının üzerinde büyüme oranı yakaladığı belirlendi. Kayseri turizmi yıldı yüzde 7 oranında büyüdü. Kent ekonomisine ve tanıtımına büyük katkısı olan turizmin gelişmesi için yapılacak yeni çalışmalar masaya yatırıldı. Hizmet sektöründe de büyüme olduğu kaydedildi.

Kayseri İtfaiyesi İskenderun’da yangınla mücadele ediyor Kayseri İtfaiyesi İskenderun’da yangınla mücadele ediyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri’yi turizm şehri yapma yönündeki çalışmalarının şehrin bu alandaki gelişmesine önemli bir ivme kazandırdığı görüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Danışmanlık Hizmetleri tarafından yapılan kapsamlı sunumda turizmdeki gelişmeye de vurgu yapıldı.

Sunumda Kayseri ile ilgili yapılan kapsamlı değerlendirmeler yer aldı. Kayseri’nin sanayi, tarım ve hayvancılık, hizmet sektörü gibi alanlarda gösterdiği performans ve bu alanlardaki tespitlere yer verilen sunumda, Kayseri’nin turizmde son beş yılda Türkiye ortalamasının üzerinde büyüdüğü ve yıllık %7 oranında büyüme yakaladığı belirtildi. Sunumda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile yapılabilecek çalışma alanlarıyla ilgili Başkan Memduh Büyükkılıç’a bilgiler verildi.