Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla uğraşan şahıslar ve işletmelere verdiği destekleri sürdürme kararı aldı. Büyükşehir Belediye Meclisi, su faturalarının yüzde 50'sini karşılama uygulamasını 2024 yılında da devam ettirme kararı aldı. Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın tarım ve hayvancılığa verdiği önemle bu karar, Kayseri'nin tarım ve hayvancılık alanındaki gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Kayeseri Büyükşehir Belediyesi Su Faturalarının Yarısını Ödüyor

Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan Ayı Toplantısı'nda, hayvancılığı desteklemek adına TÜRKVET sisteminde kayıtlı olan hayvan işletmelerine yönelik su faturalarının yarısının belediye tarafından ödenmesi kararını oy birliğiyle kabul etti. Bu kararla, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla uğraşanların mali yüklerini hafifletmeye devam ediyor.

Ayrıca, tarımsal faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla belediye ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları, ziraat odaları, kooperatifler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları arasında ortak projelerin uygulanması için yetki verilmesi talebi de görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Bu karar, tarım ve hayvancılık alanında işbirliğinin güçlendirilmesini ve sektördeki gelişimin desteklenmesini hedefliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında üreticilere sağladığı desteği yeni dönemde de sürdürerek şehrin tarımsal potansiyelini ve ekonomik kalkınmasını desteklemeyi amaçlıyor.