Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ''700 milyon liraya mal olacak bir cami'' ile ilgili açıklama geldi. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin içerisine yapılması planlanan caminin hayırseverler tarafından yapılacağı belirtildi.

Başkan Büyükkılıç ’Tam Bana Göre Festivali’ne katıldı Başkan Büyükkılıç ’Tam Bana Göre Festivali’ne katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan duyuruda; Kayseri gündeminde konuşulan caminin hayırseverler katkısıyla yapılacağı açıklandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada temel inşaatı ihalesinin 2 Eylül 2022 tarihinde Kayseri Büyükşehir Belediyesinde yapılacağı da açıklandı. Açıklamada; "Ülkemizin ve şehrimizin pek çok yerinde hayır eseri bulunan değerli hemşehrimiz hayırsever Mehmet Altun, beyin işbirliği ile yapılacak olan caminin temel inşaatı ihalesi 2 Eylül’de yapılacaktır. Bu çerçevede böyle güzel bir eserin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara katkılarından dolayı teşekkür ederiz" denildi.

240 gün içerisinde tamamlanması öngörülen caminin sadece temeli yaklaşık 75 milyon liraya mal olacak. 13 bin metrekarelik alanda yapılacak olan caminin temeli için ihaleye katılacak firmaların 19 bin 300 metreküp beton, bin 765 ton demir ve 100 bin metreküp kazı ve naklinin yapılması için teklif vermesi isteniyor. Günümüz rakamlarıyla 19 bin 399 metreküp beton, bin 765 ton demir ve 100 bin metreküp kazı ve nakil yapılacak. Açık ihale usulüne göre yapılacak caminin temel inşaatının yapımının yer teslimi yapıldıktan sonra başlanacak.