Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı 19 Mayıs Mesajı Yayınladı

Başkan Büyükkılıç, mesajında gençlerin önemine vurgu yaparak, "19 Mayıs, 105 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür" dedi.

Gençliğin önemine değinen Büyükkılıç, şu ifadeleri kullandı: “Gençlik gelecek demektir. Gençlik bir ülkenin umudu ve yarınları demektir. Türk istiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi; azimle, gururla çalışan, başaran, bugün ve yarınların en büyük güvencesi siz gençlerimizsiniz. Ülkemizin en büyük sermayesi gençlerimiz olarak sizleri önemsiyor, planlarımızı, hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı sizleri de dikkate alarak oluşturuyoruz. Bu bağlamda Kayseri Büyükşehir Belediyemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden ‘Genç Dostu Belediye’ ödülü almıştır. Bu ödül, siz gençlerimize yönelik duyarlılığımızın ve projelerimizde sizlere de yer vermemizin bir göstergesidir.”

Büyükkılıç, gençlere yönelik hizmetlerden örnekler vererek, "Kirada ikamet eden üniversite öğrencilerinin su faturalarının yüzde 50’sini ödüyoruz. Spor A.Ş. ve sosyal tesislerde yüzde 25 indirim uyguluyoruz. İhtiyaç sahibi öğrencilere ulaşım, kırtasiye yardımı ile nakdî destek veriyoruz. Erciyes Kayak Merkezi’nde öğrencilere kayak kursu ve ekipmanlarını ücretsiz temin ediyoruz. 13 farklı kütüphanede ve üniversitelerde ücretsiz çay, çorba ikramı ve ücretsiz internet hizmeti veriyoruz. Çamaşır Yıkama Merkezi’nde ücretsiz çamaşırları yıkama hizmeti veriyoruz. Yeni dönemde de Gençlik Oyunları, Bilişim Akademisi ve Spor Köyü gibi birbirinden önemli projelerimiz olacak" şeklinde konuştu.

Büyükkılıç, mesajını tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak tamamladı.

Editör: Osman Baytekin