Kayseri adliye önünde silahlı çatışma çıktı! Çıkan çatışmada bir kişi ağır yaralandı! 112 sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı!

Kayseri adliye önünde silahlı çatışma çıktı!  Çıkan çatışmada bir kişi ağır yaralandı! 112 sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı! 

Mersin'deki yangın başka alanlara yayılarak devam ediyor Mersin'deki yangın başka alanlara yayılarak devam ediyor

KAYSERİ'de Mehmet A. (68), avukat oğlunun eski müvekkili olan Ahmet Demir'e (40) adliye önünde çıkan tartışmada tabanca ile ateş etti. Sağlık ekibinin dakikalarca kalp masajı yaptığı Ahmet Demir, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, Mehmet A. gözaltına alındı.

Olay, saat 10.30 sıralarında Kayseri Adliyesi önünde meydana geldi. Avukat Özgür A.'nın babası Mehmet A, oğlunun eski müvekkili olan ve 'hizmet nedeni ile güveni kötüye kullanma', 'dolandırıcılık' suçlarından Kayseri 3'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan Ahmet Demir ile adliyede karşılaştı. Mehmet A, daha önce oğlu ile tartışan Erciyesspor'un mali işlerden sorumlu eski yöneticisi de olan Ahmet Demir ile adliyenin önünde tartışmaya başladı.

Kısa sürede kavgaya dönen olayda Mehmet A, belindeki tabancayı çıkarıp, Ahmet Demir'e ateş etti. Vücuduna 5 kurşun isabet eden Ahmet Demir, adliye önünde yere yığıldı. Ahmet Demir'e, olay yerinden geçen bir doktor ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra gelen sağlık ekipleri de Demir'e müdahalede bulundu. Dakikalarca kalp masajı yapılan Demir, ambulansla Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Demir, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Mehmet A. ise adliyede polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olay yeri inceleme ekipleri, Adliye önünde yerde 10 kurşun tespit ederken, şüpheli Mehmet Aslan ise polis ekiplerince yakalandı.

Ahmet Demir’in sanık olarak yargılandığı bugün 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde davası görülecekti. Demir’in avukat Özgür Aslan’ın eski müvekkili olduğu, babasına ve kendisine sürekli sosyal medyadan küfürleşme olduğu iddia edildi.