Talas Belediyesi, ölen hayvanlar için mezarlık yapılacağını söyledi. Patievi’nin yakınlarında yer alan arsa mezar için kullanılacak.

"HAYVAN MEZARLIĞI’NIN YERİNİ HAZIRLADIK"

Hayvan Mezarlığı konusunda da taleplerin olduğunu dile getiren Yalçın, bunun üzerine Patievi’ne yakın bir bölgede hayvanlar için mezar yeri hazırladıklarını söyledi. Hayatın olduğu yerde ölümün de olduğunu belirten Yalçın, “Hayvan mezarlığıyla alakalı gelen talepler üzerine hayvan barınağımızın yakınında bir bölümü mezarlık olarak ayırdık. Vatandaşlar ölen hayvanını kendileri gömebilirler. Sonra da mezar taşı olarak tabelalarını takıp ziyaretlerini yapabilirler. Bütün Kayseri’ye açık olacak bu yerimiz. Burada kayıta girecek, tabi bazı şartlar var, ölüm belgesi istiyoruz. Ama bunu bir alışkanlık haline getirelim. Çocuklar kuşları, kedi, köpekleri, balıkları öldüğünde ne yapacaklarını şaşırıyorlar, uzaklaşmak da istemiyorlar. Onu toprağa vermekte bu hayatın bir parçası olarak çocuklara sunulmuş bir hizmet olacak” şeklinde konuştu.

Kayserililer, "Kayseri Tanıtım Günlerinde" İstanbul'da buluşacak Kayserililer, "Kayseri Tanıtım Günlerinde" İstanbul'da buluşacak