Hakan Ertürk açıklama yaptı. ‘’Bu maç ile birlikte bir seri yakalayıp, ilk 5 içerisinde yerimizi sağlamlaştırmak için emin adımlarla ilerliyoruz’’ dedi.

TKBL: Galatasaray: 89 -  Melikgazi Kayseri Basketbol: 85 TKBL: Galatasaray: 89 - Melikgazi Kayseri Basketbol: 85

Kayserispor Yardımcı Antrenörü Hakan Ertürk, Osmanlıspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, ‘’Bu maç ile birlikte bir seri yakalayıp, ilk 5 içerisinde yerimizi sağlamlaştırmak için emin adımlarla ilerliyoruz’’ dedi. Spor Toto Lig’in 20. Hafta müsabakasında Kayserispor, deplasmanda karşılaştığı Osmanlıspor’ u 1-0 yendi. Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında Kayserispor Teknik Direktör Marius Sumudica’ nın cezası nedeniyle onun yerine basın mensuplarına konuşan yardımcı antrenör Hakan Ertürk, ‘’ biz deplasmanda 18 puana ulaştık. İç sahada 16 puan topladık. Bu maç bizim için bir serinin başlangıcı olacak dedik. Oyuncularımız bu galibiyeti hocamıza hediye ettiler. Takım olarak karakterli insanlardan bir takımız.

Futbol olarak karakteri çok düzgün olan bir takım. Takım oyunu oynuyoruz buda sonuçlara yansıyor. Biz bize yakışmayan tek bir maç oynadık bu sezon o da Çarşamba günü oynadığımız kupa maçıydı. Onun telafisi olduğu için pek üstünde durmadık. Akhisar maçını da telafi edeceğiz. Çünkü bize yakışmayan bir futbol oynadık. Bizim takımımız daha daha iyi şeylere layık. Şehrimiz de daha iyi şeylere layık. Şuan 30 bin seyirci ortalaması ile oynuyoruz. Git gide yükselen bir trendimiz var. Bu maç ile birlikte bir seri yakalayıp ilk 5 içerisinde yerimizi sağlamlaştırmak için emin adımlarla ilerliyoruz.’’ İfadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.