Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) Genel Sekreter Murat Yenisu, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun hakkında da “görevi kötüye kullanma, tehdit, şantaj” iddiasıyla Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

Erciyes Üniversitesi’nde Rektör değişimin ardından dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Üst yönetimde art arda yapılan değişiklikler dikkat çekerken, son olarak Üniversitede 18 Ocak 2019’dan bu güne Genel Sekreterlik Görevini yürüten Murat Yenisu görevden uzaklaştırıldı. 

Kocasinan Akademi’den teknoloji çağına büyük hizmet Kocasinan Akademi’den teknoloji çağına büyük hizmet

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) Genel Sekreter Murat Yenisu’nun, hakkında soruşturma yürütüldüğü için “üç ay görevden uzaklaştırma” kararı verildiği ifade edilirken, Yenisu cephesinden de karşı hamle geldiği öğrenildi. Yenisu, kendisi hakkında verilen bu kararı yargıya taşıdı ve aynı zamanda Rektörden de şikayetçi oldu. 

Yenisu’nun vekili Avukat Emir Akpınar tarafından ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun hakkında da “görevi kötüye kullanma, tehdit, şantaj” iddiasıyla Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.