Kayseri OSB yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri milletvekillerini Ankara’da ziyaret etti Kayseri OSB yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri milletvekillerini Ankara’da ziyaret etti

Bu Defa da 8 öğretmen hapis ceza aldı. Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü davasında, KHK ile kapatılan Aktif Eğitim Sen yöneticileri ve dernek üyesi öğretmenlerin yer almış olduğu 6’sı tutuklu 8 sanığa, 6’şar yıl 3’er ay hapis cezası verildi.

2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ayrı ayrı yargılanan tutuklu sanıklar İlyas Yıldırım, Zeki Yılmaz, Ayhan Kaya, Mehmet Çimencan, Ahmet Balaban ve Selami Yel ile tutuksuz sanıklar Sinan C. Ve Atilla K. Mahkemede hazır bir şekilde bulundu. Duruşma da Fetullahçı Terör Örgütü silahlı terör örgütü üyesi oldukları iddia edilen sanıkların savunmaları alındı. Haklarında yapılan suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler tahliye olmayı talep etti. Sendikanın disiplin kurulu üyesi olduğu öne sürülen Mehmet Çimencan, ‘’Sendika disiplin kurulu üyesi olduğumu göz altına alındıktan sonra öğrendim. Derneğin hiçbir toplantısına katılmadım. Talimatla hiçbir şekilde para yatırmadım’’ ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti yaptığı yargılama sonucu, tutuklu sanıklar İlyas Yıldırım, Zeki Yılmaz, Ayhan Kaya, Mehmet Çimencan, Ahmet Balaban ve Selami Yel ile tutuksuz sanıklar Sinan C. Ve Atilla K.’yı, ‘’Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 6’şar yıl 3’er ay hapis cezasına tabi tutuldu. Mahkeme heyeti tutuklu sanıkları yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliye ederken, tutuksuz sanıkların da mevcut durumlarının devamına hükmetti. Diğer bir yandan aynı dosyada yargılanan 22 tutuksuz sanığın dosyalarının da ayrılarak tek dosya şeklinde yargılanmaları kararı verirldi.