Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için 15. dönem mezunlarını verdi. Bu yıl, Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümlerinden toplam 110 öğrenci mezun oldu.

ERÜ Turizm Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi

Mezuniyet töreni, Turizm Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene, Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Güllü, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Püsküllü, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Hasdal ve Mustafa Türkmen ile akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, törende yaptığı konuşmada Erciyes Üniversitesi’nin birçok alanda başarılı projelere imza atan bir kurum olduğuna vurgu yaptı. Mezun olan öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Altun, onları tebrik ederek, “Sevgili gençler; lütfen ülkenizi sevin ve katkı sağlayın. Ülkemiz için yapacağımız tek şey çalışmak. Yaptığınız mesleği sevin. Mesleğinizi sevdiğinizde, her zaman üst düzey başarılarla anılan Erciyes Üniversitesi’nin temsilcileri olacaksınız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Güllü, fakülte hakkında bilgiler vererek mezunlara bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından, fakülte birincisi olan Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Ayşe Nur Kılıç, mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Tören, mezun öğrencilere diplomalarının verilmesi, kep atma ve mezuniyet pastasının kesilmesiyle son buldu.

Editör: Osman Baytekin