Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesi, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 15. dönem mezunlarını verdi. Bu yıl 97 öğrenci mezun oldu.

ERÜ Eczacılık Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi

Mezuniyet töreni, Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleşti ve törene Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Genel Sekreter Prof. Dr. İbrahim Narin, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Püsküllü, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Afşın Alper Cerit, TEB Denetleme Kurulu Başkanı Oğuzhan Ulutaş, 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Genel Sekreteri Uzm. Ecz. Serdar Akça, Hayırsever Kılıçer Ailesi, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, konuşmasına Eczacılık Fakültesine her zaman destek veren Hayırsever Kılıçer Ailesi’ne teşekkür ederek başladı. Erciyes Üniversitesi’nin tüm insanlığa bilimsel katkılar sunan bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Altun, “Erciyes Üniversitesi olarak bizler, samimi olarak bilimden yana hareketle insanlık namına örnekler ile ülkesini temsil eden önemli bir yükseköğretim kurumuyuz. Bunu yaparken de ismimiz gibi Erciyes Dağı’mızı bir zirve olarak hedef alıyoruz” dedi.

Rektör Altun, konuşmasında mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek şunları söyledi:

“Sevgili gençler; bu günler çok çabuk geçer. Nasıl ki üniversiteye gelişinizden bugüne beş yıl oldu diye soruyorsunuz, mezuniyetten sonra da ‘ne çabuk geçti otuz yıl’ diyeceksiniz. Bu nedenle ömür boyu öğrenmenin önemini unutmayın. Eğitimden ve öğretimden hiçbir zaman uzak kalmamalısınız. Kendinizi yenileme, ar-ge ve inovasyon anlamında güncel bilgilerle donatmanız gerekiyor.”

Rektör Altun, mezun öğrencilerden ailelerini alkışlamalarını isteyerek, “Değerli mezunlarımız; meslek hayatınızı sevdiğiniz kadar, ülkenizi de sevin. Çünkü ülke ve meslek sevgisi sizleri her zaman daha büyük başarılara ulaştıracaktır” şeklinde konuştu.

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Püsküllü de fakülteleri hakkında bilgi vererek, mezun olan öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi. TEB Denetleme Kurulu Başkanı Oğuzhan Ulutaş ve 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Genel Sekreteri Uzm. Ecz. Serdar Akça da birer konuşma yaparak mezun olan öğrencileri tebrik etti.

Konuşmaların ardından mezun öğrencilere diplomaları verildi. Mezuniyet töreni, dönem birincisi Mustafa Mert Erciyas’ın mezuniyet kütüğüne plaket çakması, mezun öğrencilerin eczacı yeminini etmesi ve keplerin havaya fırlatılmasıyla son buldu.

Editör: Osman Baytekin