Suriye'nin İdlib şehrinde uğradıkları hain saldırı sonucu şehit düşen kahraman Türk askerleri Erciyes'te düzenlenen törenle anıldı. 130 kayak sporcusunun katıldığı anma töreni 2 bin 650 metre yükseklikte gerçekleştirildi. Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kap

Suriye'nin İdlib şehrinde uğradıkları hain saldırı sonucu şehit düşen kahraman Türk askerleri Erciyes'te düzenlenen törenle anıldı. 130 kayak sporcusunun katıldığı anma töreni 2 bin 650 metre yükseklikte gerçekleştirildi. Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kapı Tesisleri'nde yapılan törende kayak sporcuları Türk Bayraklarını dalgalandırdı. Şehitler için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu. 


İlimizde faaliyet gösteren spor kulüplerine bağlı 130 kayak sporcusu, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bekası için yurt içinde ve yurt dışında fedakârca görev yaparken şehit olan kahraman Mehmetçiklerimiz anısına 2 bin 650 metre yükseklikten ellerinde Türk Bayraklarıyla kayarak aşağı indi. Karla kaplı alanda sporcuların ellerinde dalgalan Al Bayrağımız, izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Sporcular Şehitlerimiz için yaptıkları saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızı okudular. Tören, tekbir ve yapılan dualarla son buldu.  

Muharrem İnce Kayseri'ye geliyor Muharrem İnce Kayseri'ye geliyor


Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Hacılar Belediye Meclis Üyesi Yusuf Hakan Özdemir, “İdlib’deki hain saldırıda şehit olan askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz anısına 2 bin 650 metreden aşağıya Türk bayrakları ile birlikte yaklaşık 100 ila 150 sporcunun katıldığı bir faaliyet yaptık. Aşağıya kadar indik. İstiklal marşı ve saygı duruşu yaptıktan sonra aziz şehitlerimiz adına ruhlarına Fatiha okuduk. Bu hain saldırıda şehit olan askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz adına bu faaliyeti yapmış olduk. Bütün kulüplere katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.