Erciyes Kayak Merkezi yaptıkları yarışmalar ve aktiviteler ile adeta kendine çekiyor. İlk kez düzenlenecek olan ‘Artık çekilmez oldun’ Eşler Arası Kızak Yarışması’nda çiftler birbirini kızakla piste çekip birlikte kayacak. 

Tüfekle vurularak ağır yaralandı! Tüfekle vurularak ağır yaralandı!

Kış sezonu boyunca uluslararası sportif organizasyonlara ve farklı aktivitelere ev sahipliği yapan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, misafirlerine keyifli hafta sonları yaşatmaya devam ediyor. ’Artık Çekilmez Oldun’ sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Eşler Arası Kızak Yarışması, 25 Mart Pazar Günü Tekir bölgesindeki kızak alanında çiftleri piste çıkaracak. Yarışmada çiftler önce, kızakla birbirlerini çekecek; ardından birlikte pistten kayacak. 3 eleme bir final olmak üzere 4 aşamalı yarışmada 10’ar çift aynı noktadan başlayıp, eşini kızakla yukarı çektikten sonra hiç ara vermeden, yukarıdan aşağı doğru eşiyle birlikte kızakla kayarak başlangıç noktasına varmak için mücadele edecek. Üç grup yarışları bittikten sonra, elemeyi geçmiş olan dokuz çift aynı düzende dizilerek, başlangıç çizgisinden, bitiş çizgisine ulaşarak para ve çeşitli ödüllerin sahibi olacak.

Heyecan, hırs ve eğlencenin bir arada olacağı yarışmaya, evli olan çiftler,www.artikcekilmezoldun.com web sayfasından online kayıt yaptırarak katılabilecek. Bu aktivitede kayıt yaptıran eşler arasında kura ile organizasyon komitesi tarafından belirlenen 30 çift yarışmaya hak kazanacak. Online kayıtlar 22 Mart Cuma saat 11.00’e kadar yapılabilecek.