Bu yıl 8’incisi düzenlenecek “Uluslararası Engelsiz Erciyes Günleri” 30 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Erciyes Kayak Merkezi’nde yüzlerce engelli bireyi karla bir araya getirecek. Festival tadında gerçekleşecek olan etkinlikte engelliler, konserler ve yarışmalarla gönüllerince eğlenecek.

‘Erciyes İçin Engel Yok’ sloganıyla engelli bireylerin sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerde rol üstlenmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Uluslararası Engelsiz Erciyes Günleri 8’inci yılında. Kayseri Erciyes A.Ş. ve Erciyes Engelliler Kış ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen, etkinlik Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş, Kayseri Gaz, Kayseri Ulaşım A.Ş, Kent Ekmek, Ekspres Baskı Merkezi ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü destekleriyle 30 Mart - 1 Nisan 2018 tarihleri arasında, Erciyes Kayak Merkezi Tekir Kapı Bölgesi’nde gerçekleşecek.

Tüfekle vurularak ağır yaralandı! Tüfekle vurularak ağır yaralandı!

8. Uluslararası Engelsiz Erciyes Günleri’ne, Türkiye genelinden ve yurt dışından yaklaşık 400 görme, işitme ve bedensel engelli katılacak. Festival havasında geçecek olan etkinlikte engelli ferdler konserler, yarışmalar ve çeşitli aktivitelerle karın keyfini doyasıya çıkaracak.

Hem toplumda hem de engelli ferdler arasında bir bakış açısı oluşturması bakımından bu gibi organizasyonların çok önemli olduğunun altını çizen Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Erciyes’i yönetmeye başladığımız ilk yıldan itibaren geleneksel hale getirdiğimiz etkinliğimizin 8’incisini idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl düzenli olarak yaptığımız bu aktiviteyle, toplumda oluşmuş önyargıların kırılması ve engelli kardeşlerimizin kendilerini daha rahat ifade etmelerini amaçlamaktayız. Türkiye’nin farklı illerinden ve yurtdışından etkinliğimize katılacak olan engelli arkadaşlarımız yoğun bir teveccüh gösteriyorlar. Her sene olduğu gibi engelli bireyler her türlü engele rağmen Erciyes’te engel olmadığını gösterecekler. Misafirlerimiz festival boyunca Erciyes’te konaklayarak; yarışmalar, sportif aktiviteler, konserler ve çeşitli etkinliklere katılarak doyasıya vakit geçirecekler” dedi.