Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gerçekleşen kabine toplantısının ardından milyonlarca emeklinin merakla beklediği bayram ikramiyesi ödemelerine dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre Kurban Bayramı ikramiyeleri 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına aktarılacak. Söz konusu ikramiye ödemelerinin tarihlerinin netlik kazanmasının ardından, emekli maaşlarının erkene çekilip çekilmeyeceği de merak edilen konular arasında yer alıyor.

Maaşlar Erken Verilecek Mi?

10-14 Haziran tarihleri arasında Kurban Bayramı ikramiyesinin SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerinin hesaplarına yatırılacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması ile birlikte netlik kazanırken, emekli maaşlarının da haziran ayında bayram öncesinde sağlanıp sağlamayacağı merak ediliyor. Kurban Bayramı’nın arefesi 15 Haziran Cumartesi gününe denk gelirken, bayram ise 16-19 Haziran tarihleri arasında idrak edilecek. Bu çerçevede, emekli maaş ödemelerinin bayramdan önce yapılacağına dair tahminler bulunurken, önümüzdeki süreçlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlayacağı duyurular ile kamuoyunu aydınlatması bekleniyor.

Turk Lirasi Ozel Sekt R Zammi

Emekli Maaşı Haziran 2024 Ödemesi

Emekli maaş ödemelerinin bayramdan önce gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak edilirken, normal maaş ödeme tarihleri de merak ediliyor. Tahsis numarasının son rakamına göre emekli maaşlarının hesaplara aktarılacağı tarihler şöyle:

SSK Emeklileri İçin
Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18’inde,
Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19’unda,
Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23’ünde,
Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24’ünde,
Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25’inde,
Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26’sında

Bağkur Emekliler İçin
Tahsis numarası son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25’inde,
Tahsis numarası son rakamı 3, 1 olanlar ayın 26’sınde,
Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27’sinde,
Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde

Editör: Ali Ölmez