Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'den isifa eden ve İYİ Parti'ye geçiş Yapan Dursun Ataş kimdir? nerelidir? Dursun Ataş biyografisi

Dursun Ataş, 01.10.1966 tarihinde Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde doğdu. Dursun Ataş’ın babasının adı Battal, annesinin adı Mahmur'dur. Dursun Ataş, ilk ve ortaöğrenimini Pınarbaşı'nda tamamladıktan sonra Kayseri merkezde bulunan Kayseri Sümer Lisesini bitirdi. 1986 Hava Teknik Okuluna giriş yapan Dursun Ataş, 1987 yılında Hava Teknik Okulundan Hava Astsubayı olarak mezun oldu ve göreve başladı. Dursun Ataş, Hava Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde 20 yıl hizmet verdikten sonra, 2007 yılında emekli oldu. Emeklilik sonrası aile şirketinde yöneticilik yaptı.

mv dursun ataş deprem bölgesinde vatandaşları yalnız bırakmıyor (5)

Asıl mesleği askerlik olan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 2009 ve 2014 yıllarında yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde Kayseri Pınarbaşı Belediye Başkanı seçildi. 27. dönem milletvekilliği seçimlerinde milletvekili adayı olmak için Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti. Dursun Ataş, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde 27. Dönem Kayseri milletvekili olarak meclise girdi. Ataş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Dursun Ataş, 1997 yılında aile şirketinde yöneticilik yaptı. 2009-2014 yerel seçimlerinde 2 dönem Pınarbaşı Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Pınarbaşı Üniversitesi Yüksekokulu ve Kampüsü Yaptırma Derneğini kurdu ve başkanlığını yaptı. Pınarbaşı Spor Kulübünün başkanlığını yürüttü.

mv dursun ataş deprem bölgesinde vatandaşları yalnız bırakmıyor (6)

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde İYİ Parti ’den XXVII. Dönem Kayseri Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesidir. Ataş, evli ve 3 çocuk babasıdır.