Ataş: Suriyelilerin Doğurganlık Hızına Karşı Önlem Alınmazsa Türk Vatandaşları Öz Yurdunda Garip Kalacak! Ataş: Suriyelilerin Doğurganlık Hızına Karşı Önlem Alınmazsa Türk Vatandaşları Öz Yurdunda Garip Kalacak!

Dışişleri bakanı Çavuşoğlu:(terörist Mihraç Vural’ın Soçi kongresine katılması )Bu şahsın bir an önce tutuklanıp Türkiye’ye iade edilmesini istedik. Bir teröristin bizim ile işbirliği yapan bir ülkede bu şekilde kolayca gelip gösteri yapmasının mümkün olmaması gerekiyor. Ama şimdi Rusya, bizzat Putin de ilgileniyor. Bu konuda Rusya çalışmaları yapıp bize dönecektir.

2013 yılında Hatay Reyhanlı’da 52 kişinin ölümüne neden olan terörist Miraç Vuralı’ın Soçi de kongreye katılması ile ilgili:’Bu şahsın bir an önce tutuklanıp bir an önce Türkiye’ ye iade edilmesini istedik. Bu teröristin oraya katılması ile ilgili biz tepkimizi koyduk. Rusya’dan izahat istedik. Bu terörist kırmızı bülten ile aranan bir teröristtir. Dün Sayın Cumhurbaşkanımız da Sayın Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde bundan duyduğumuz rahatsızlığı açık ve net bir şekilde ifade iletti. Esasen Rusya’nın bize verdiği listede bu teröristin ismi yoktu. Olsaydı zaten ititraz ederdik. Öyle görünüyor ki sahte belgelerle Sayın Putin de buna vurgu yaptı kendileri de bizzat ilgilenecekler. Ülkeye girmiş ve orada değişik yerlerde fotoğraf çektirerek adeta şov yapmaya kalkmıştır. Bundan biz rahatsız olduk. Bir teröristin bizimle işbirliği yapan bir ülke de bu şekilde kolayca gelip gösteri yapmasının mümkün olmaması gerekiyor. Ama şimdi Rusya bizzat Putin de ilgileniyor. Bu konuda Rusya çalışmaları yapıp bize dönecektir.’dedi.