Semra ve Kadir Demirtaş çifti, 4 çocuğu ile Kahramanmaraş Merkezli depremlere Hatay’ın Antakya ilçesinde yakalandı. Demirtaş ailesinin depremde evlerinin ağır hasar alması sonucu kullanılamaz hale geldi. Motosiklet tamircisi olan Kadir Demirtaş’ın dükkânı da moloz yığınına döndü. 

Rusya'da Bulunan Wagner Grubu Nedir? Darbe mi Yapacaklar? Rusya'da Bulunan Wagner Grubu Nedir? Darbe mi Yapacaklar?

 Yaşananların ardından çocuklarının hayatta olması ile teselli bulan Demirtaş çifti, Eskişehir’deki Doğan Aslan Bey KYK yurduna yerleşti. Yeni yerleştikleri kentte iş bulup çalışmaya zaman kaybetmeden başlayan Kadir Demirtaş, 14 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Seçimleri’nde oy kullanmak ve dönüşte de yıkılan dükkânından aletleriyle motosikletlerini getirmek için pikap kiraladı. Oy kullanma işleminin ardıdan ailesiyle birlikte eşyalarını pikaba yükleyen Kadir Demirtaş, Eskişehir’in yolunu tuttu. Kente yaklaştığı esnada ise içindeki pikap birden bire alev aldı. Adeta alev topuna dönen araçtan canlarını zor kurtaran aile, piyasa değeri yaklaşık 1 milyon TL değerindeki motosiklet ve eşyalarının kül oluşunu çaresizce izledi. 

 Pikabı kiralayan firmadan zararlarını karşılayamayan aile, geçtiğimiz günlerde üçüncü bir şok yaşadı.  

İşe gidip gelmek için motosiklet satın almak isteyen Kadir Demirtaş, internete çok bilinen bir siteden alışveriş yapmak istedi. Bir satıcı ile anlaşan Demirtaş 150 bin lira ödeme yaptıktan sonra sitenin gerçeğinin bir benzeri olduğunu fark etti. Depremzede olduklarının daha önce söyledikleri satıcı tarafından dolandırdığının farkına varan Kadir Demirtaş’ın toplam zararı depremde yıkılan evi hariç 1 buçuk milyonu buldu.