Yapılan yazılı açıklamada;

Sayın Başkan,

Yakışmadı:

Türkiye Cumhuriyetini kuran bu gün milyonlarca taraftarı olan ana muhalefet partisini inanç üzerinden sorgulamak hiçbir siyasetçinin haddi değildir. Ne geçmişte ne de günümüzde partimiz toplumun inancını siyasetine malzeme yapmamıştır.

Milyonlarca vatandaşımızın saatlerce ucuz ekmek alabilmek için soğuk kış şartlarında ekmek kuyruğunda beklerken kamuda birden fazla alınan maaşların helal mi haram mı olduğunu sorgulamayı düşünüyor musunuz?

Kayseri kamuoyunun gündemini meşgul eden 221 adet villa parsellerinin bürokratlarınız ve yandaşlarınıza değerinin çok altında satıp kısa sürede üç dört kat gelir elde etmeleri sizce helal midir?

Talas Endürlük Mahallesi’nde tarım amaçlı kullanılmak amacıyla kiralanan arazi üzerine yapılan tesise, inşaat aşmasında müdahale etmeyerek muhatabın haksız kazanç sağlamasını görmezden gelmeniz helal midir?

Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde adı hayali ihracat; Deniz feneri, 17-25 Aralık tapeleri, ayakkabı kutuları, milyonluk saat hediyesi vb. yolsuzluklarla kamuoyunu meşgul etmediği bilinmektedir.

Sizler, helali haramı bilseydiniz bunca yolsuzluklarla anılan AKP’de siyaset yapamaz, istifa ederdiniz.

Ataş: Meral Akşener’i Başbakan, İYİ Parti’yi iktidar yapmak için mlletvekilliğine adayım." Ataş: Meral Akşener’i Başbakan, İYİ Parti’yi iktidar yapmak için mlletvekilliğine adayım."

Dini bilseydiniz hiç kimsenin imanını sorgulamaya hiç kimsenin hakkının olmadığını bilirdiniz, çırpınışlarınız boşuna.

Geliyor gelmekte olan.