7 aracın lastiğini patlattı, ‘sanki adam öldürdük’ dedi 7 aracın lastiğini patlattı, ‘sanki adam öldürdük’ dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ‘’ Kayseri’de yoksul da yok aç da yok’’ sözlerine CHP İl Başkanı Ümit Özer’den sert tepkiler geldi.

CHP İl Başkanı Ümit Özer CHP 36’ncı Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi. 3-4 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan Kurultay öncesi yaptığı değerlendirmeler de Türkiye Cumhuriyeti’nin son derece kritik süreçler yaşadığını söyleyen Özer ‘’ Türkiye’yi AKP’nin sürüklediği karanlıktan ancak CHP kurtarabilir. Adalet ve Cesaret ana temasıyla hafta sonu Ankara’da gerçekleştireceğimiz 36. Olağan Kurultayımız bu konuda yeni bir başlangıç olacaktır. 2015 seçimlerinde ortaya koyduğumuz projelerle bunu çok net bir şekilde ortaya koyduk. Kurultayımızın ardından 2019 seçimleri için çalışmalarımıza hemen başlayacağız’’ dedi.

Ak Parti Genel Başkanı Öznur Çalık’ın Kayseri’de katılmış olduğu etkinlikteki sözlerine sinirlenen CHP İl Başkanı Özer AKP’lilerin vatandaşın derdinden haberleri yok dedi.  CHP İl Başkanı Özer ‘’ AKP iktidarı rakamlarla oynayarak sahte büyüme rakamları açıklasa da Türkiye her geçen gün yoksullaşıyor. Gelir dağılımında ki adaletsizlik toplumsal barışı tehdit edecek noktaya gelmiş durumda. Buna karşılık AKP’lilerin bundan haberi yok. Onlar servetlerine servet katarken, halk her geçen gün daha da yoksullaşıyor. Yoksullukla mücadele edeceği iddiasıyla iktidar olanlar, yoksullukla mücadele etmek yerine yoksulluğu sömürmeyi, yoksul insanları bir oy deposu olarak kullanmayı tercih ediyor. Sonrada çıkıp yoksul yok, aç yok diye açıklamalar yapıyorlar. Sarayın şatafatından gözleri kamaşanlar, yoksulluk yüzünden çöpten ekmek toplayan anaları, kendilerine yakın görmez. Yoksulluğu sömürenler utansın’’ dedi.