Mayıs ayında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı düşük gelirli hanelere çeşitli sosyal yardımları düzenli olarak iletirken, söz konusu sosyal yardım programlarına dair gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Destek ödemeleri sağlandıkça bakanlığın resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendirme metinleri yayınlanırken, yurt çapındaki farklı illerde ikamet eden vatandaşlar da belediyelerin destek projelerini merak ediyorlar. Belediyeler de annelere sağlanacak olan destekler ile ilgili resmi internet sitelerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalar yapıyorlar.

Annelere 4000 TL Destek

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre yeni doğum yapan annelere sosyal destek sağlanacak. Çeyrek altın tutarındaki 4000 TL'lik destek verileceğini Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu duyururken, destek için başvurular 22 Mayıs itibariyle başladı. Desteğin ayrıntıları ile ilgili belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan bilgilendirme metninde:

’’Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun önergesi ile Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan’da gündeme alıp Mayıs’ta kabul ettiği yeni doğum yapan annelere yönelik sosyal destek ödemeleri başvuruları 22 Mayıs Çarşamba günü başlıyor. Sosyal yardım kriterlerini taşıyan annelere yönelik 4 bin TL’lik ikramiye için başvurular Denizli Büyükşehir Belediyesinin internet sitesi www.denizli.bel.tr de yer alan başvuru formu üzerinden yapılacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Denizli’de yaşayan her bireyin çok değerli olduğu bilinci ve eşit yurttaşlık temelinde hemşehrilerine en iyi ve güzel hizmeti yapmak için gayret ettiklerini belirtti. Yönetim değişikliği sonrası karşılaştıkları ağır borç yüküne rağmen verdikleri sözleri birer birer yerine getireceklerine değinen Başkan Çavuşoğlu, “Yaptığımız her çalışmada, attığımız her adımda vicdanımızın sesini dinliyoruz. Her konuda halkımızın her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı’’ denildi.

2024 Mayis Aile Destek

Annelere Destek Başvuru Şartları

Annelere 4000 TL destek sağlanacağı belirtilirken, söz konusu destekten yararlanabilmek için başvuru şartları şöyle:

  • Başvurular, bebeğin annesi üzerinden kabul edilecektir.
  • Bebeğin 1 Nisan 2024 tarihinden sonra doğmuş olması,
  • Ebeveynlerin, bebeğin doğum tarihi itibariyle 6 ay öncesinde Denizli il sınırları içerisinde kesintisiz ikamet ediyor olması,
  • Hane gelirinin en çok tek asgari ücret olması,
  • Başvuru sahibi ve eşi adına esnaf olarak vergi mükellefinin bulunmaması,
  • Hanede yaşayan bireylere ait hiçbir tapu kaydının olmaması,
  • Başvuru sahibi ve eşinin banka hesaplarında en fazla 100.000 TL varlığının bulunması ve
  • Sosyal uyum yardımını almayan ailelerden olması gerekmektedir.

Editör: Ali Ölmez