Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘’Her Pedal Bir Kitap’’ projesi hayata geçirildi. 2 bin 500 kişinin katıldığı etkinlik kapsamında köy okullarına gönderilmek üzere binlerce kitap toplandı.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. her yaş grubuna uygun sportif faaliyetleri başarıyla gerçekleştirirken yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor. Spor A.Ş. bu kez “Her Pedal Bir Kitap” adı altındaki etkinliği ile köy okullarına gönderilmek üzere kitap topladı. Başkan Çelik, etkinliğe bir koli kitapla katılarak destek verdi.


Kitle sporlarını sosyal sorumlulukla birleştiren Büyükşehir Belediyesi Gültepe Parkı’nda “Her Pedal Bir Kitap” etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı. Katılımcılar köy okulları için kitap getirerek hem son derece güzel bir etkinliğe katıldılar hem de anlamlı bir kampanyaya destek verdiler.


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de “Her Pedal Bir Kitap” etkinliğine bir koli kitapla destek verdi. Burada yaptığı konuşmada tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Çelik, Spor A.Ş.’nin bir yıl içinde gerçekleştirdiği etkinliklere yaklaşık 500 bin kişinin katıldığını söyledi. Tüm bu güzel etkinliklerin halkın katılımıyla anlam kazandığını ifade eden Başkan Çelik, “Etkinliklerimize sosyal bir tama da yüklüyoruz. Daha önce yaşlılarımızın katılımıyla etkinlik yaptık. Düzenlediğimiz yürüyüşte kan bağışı gerçekleştirdik. Otizmli çocuklarla Sevgi Evleri’ndeki çocukların katılımıyla doğa kampları gerçekleştirdik. Tüm bu etkinlikler sosyal bağımızın güçlenmesine de katkıda bulunuyor” dedi.

Jandarma’dan Miniklere Eğitim Jandarma’dan Miniklere Eğitim


Başkan Mustafa Çelik, etkinliğe yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığını ifade ederek tüm katılımcılara destekleri için teşekkür etti. Başkan Çelik, etkinliğe katılanlarla öz çekim de yaptı.