Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kış hazırlıkları tamamlandı. 269 kişilik bir ekip oluşturulduğu açıklandı. Erciyes Yolu başta olmak üzere ilçe yollarında kar temizle araçları gece boyunca çalıştı. 15 aracın kullanıldığı Erciyes Dağı yolu temizlendi ve ulaşıma açıldı. Pınarbaşı, Sarız, Yahyalı, Develi, Tomarza, Sarıoğlan ve Kayseri merkezde çalışmak üzere yedi ayrı ekip kuruldu.

Büyükşehir Belediyesi kış şartlarının günlük yaşantıya olan olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla gerekli çalışmaları yapıyor. Gece başlayan kar yağışı ile birlikte kar temizleme çalışmalarına anında başlandı. Özellikle Erciyes Yolu’nda yoğunlaşan çalışmalarda 15 araç kullanıldı. İlçelerde ise etkili kar yağışı görülmedi.

Büyükşehir Belediyesi kent merkezindeki görev alanında bulunan 450 kilometrelik yol ağında yapılacak çalışmalar için 78 adet kar buz küreme ve tuzlama aracıyla 24 saat çalışma esasına göre görev yapacak 170 kişilik ekip oluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi hinterlandındaki ilçeler ve bağlı mahallelerinde yapılacak çalışmalar için de Pınarbaşı, Sarız, Yahyalı, Develi, Tomarza, Sarıoğlan ve Kayseri Merkez olmak üzere 7 ayrı bölgede ekipler bulunuyor. Bu bölgelerde bulunan 44 araç ve 99 personel kar yağışına anında müdahale edecek.