Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde yeni kütüphaneler kurulmaya devam ediyor. Beyazşehir Sosyal Yaşam Merkezi'ni ziyaret eden Başkan Memduh Büyükkılıç, ''Merkezimizin içerisinde 500 kişi kapasiteli kütüphane açacağız, çalışmalarımızın

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde yeni kütüphaneler kurulmaya devam ediyor. Beyazşehir Sosyal Yaşam Merkezi'ni ziyaret eden Başkan Memduh Büyükkılıç, ''Merkezimizin içerisinde 500 kişi kapasiteli kütüphane açacağız, çalışmalarımızın sonuna geldik. KAYMEK kurslarının da kapasitesini artırmaya yönelik girişimlerimiz bulunuyor. Kütüphane de0-6 yaş grubundaki çocuklarımız için çocuk kitaplığı da yer alacak'' diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Beyazşehir Sosyal Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Sosyal Yaşam Merkezi’nde Genç KAYMEK birimi tarafından açılan kursları ziyaret eden Başkan Memduh Büyükkılıç, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin taleplerini alan Başkan Büyükkılıç, teneffüslerini oyun odalarında geçiren öğrencilerle de bir araya geldi.

ÇOCUK KÜTÜPHANESİ DE BULUNACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Beyazşehir Sosyal Yaşam Merkezi’nin son katına yapılan kütüphanede de incelemelerde bulundu. Çalışmaların son durumunu yerinde gören Başkan Memduh Büyükkılıç, kütüphane yapımının son aşamaya geldiğini açıkladı. Beyazşehir Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki kütüphanenin aynı anda 500 kişiye hizmet vereceğini dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Bu kütüphanemizde 15 bin kitap bulunacak. Kütüphanemizde ayrıca 0-6 yaş grubuna hitap edecek olan çocuk kütüphanesi de yer alacak. Eğitim konusundaki gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bölgenin kütüphane taleplerini de karşılamış olacağız. Bölgemiz için çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Kayseri Büyükşehir, 10 Büyükşehir arasında kaçıncı sırada? Kayseri Büyükşehir, 10 Büyükşehir arasında kaçıncı sırada?

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Beyazşehir Sosyal Yaşam Merkezi'nde KAYMEK tarafından yetişkinler için açılan kursları da ziyaret etti. Bu sırada kadın öğretmenler ve çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkan Büyükkılıç, derslikteki tahtaya "8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun" yazdı