Savaştan ailesini de alarak Kayseri’ye gelen Suriyeli Hüseyin Muhammed topladığı atıkları bebek arabasına taşırken arabaya binmesi gereken 2,5 yaşında ki oğlu onunla birlikte yürüyerek dolaşıyor.

Kayseri’nin tarihinde en yüksek 6.2 büyüklüğünde deprem olmuş Kayseri’nin tarihinde en yüksek 6.2 büyüklüğünde deprem olmuş

Suriye’nin Halep kentinden savaştan kaçıp Kayseri’ye sığınan 40 yaşında ki Suriyeli Hüseyin Muhammed 3 çocuğunu ve ailesini alarak Kayseri’de hayatına devam etmeye çalışıyor. İş bulamayan Hüseyin Kayseri sokaklarında gezerek karton, plastik, kağıt gibi atıkları topluyor. Atıkları toplamak için de 2,5 yaşında ki en küçük oğlu Cuma’nın bebek arabasını kullanıyor. Cuma’da babası ile birlikte Kayseri sokaklarında dolaşırken arabasında atıklar olunca kendi babası ile birlikte yürüyor. Bebek arabasını el arabasına çeviren 40 yaşında ki baba diğer çocuklarının da annesi ile birlikte atık toplayarak ekmek parası kazandıklarını ifade etti. Hüseyin Muhammed ‘’ 3 çocuğum var. En küçükleri Cuma. İş bulamayınca ekmek parası için kağıt toplamaya başladı. Çok şükür akşama ekmek alacak paramız çıkıyor. Topladığım kağıtları Cuma’nın bebek arabasına dolduruyorum. Başka çarem yok. Cuma henüz çok küçük 2,5 yaşında ben işe giderken ona bakacak kimse olmadığı için onu da yanımda gezdiriyorum. Anneleri de diğer iki çocuğumla birlikte bu işi yapıyor. Akşam kazandığımız parayla da günlük yiyeceğimiz yemeği alıp eve dönüyoruz ‘’ dedi.