Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi tarafından Kayseri'yle ilgili yöneltilen sorulara yanıt verdi. Bakan Yanık, ''AB programları çerçevesinde 2002 yılından 2022 yılına kadar Kayseri iline hazırlanmış yatırım projesi bulunmamaktadır'' dedi.

Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi tarafından TBMM'de gündeme getirilen Kayseri'yle ilgili AB programları konusuna Bakan Derya Yanık açıklık getirdi. Milletvekili Çebi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Kayseri'yle ilgili şu soruları yöneltmişti: ''Bakanlığınızın kendi bütçesi veya doğrudan faydalanıcı olduğu AB programları çerçevesinde 2018 yılından 2022 yılına dek her yıl için ayrı ayrı belirtilerek, Kayseri iline kaç proje hazırlanmış, ne kadar yatırım yapılmış, Bakanlığınızın yatırımlar sıralamasında Kayseri kaçıcıcı sıradadır ve ödenek yetersizliğinden bekleyen projeleriniz var mı, var ise hangileri?''

Çocuklarını dilendiren 24 aileye işlem yapıldı Çocuklarını dilendiren 24 aileye işlem yapıldı


Bakan Yanık'tan Kayseri'yle ilgili açıklama


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı yatırım programlarının Resmi Gazete'de yayımlandığını ifade eden Bakan Derya Yanık, ''Bakanlığımıza ait programa alınmış, yarım kalan ya da iptal edilen yatırım bulunmamaktadır. Bakanlığımızın doğrudan faydalanıcı olduğu AB programları çerçevesinde 2002 yılından 2022 yılına kadar Kayseri iline hazırlanmış yatırım projesi bulunmamaktadır'' ifadelerini kullandı.