Arıkan: "Bu Anayasa perileri niçin geliyor?" Arıkan: "Bu Anayasa perileri niçin geliyor?"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) devam eden bütçe görüşmelerinde sıkıntılara dikkat çekmeye devam ediyor. Vatandaşların yaşadığı sorunları gündeme getiren ve çözüm için AKP iktidarına çağrı yapan Ataş, Bakanlara art arda sorular yöneltti ve çözüm çağrısı yaptı.
 

ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLUYOR
Milletvekili Dursun Ataş, ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, yaşanan yurt sıkıntılarını sordu. Milletvekili Ataş, “Seçim bölgem Kayseri'de 4 üniversite ve bu üniversitelerde 80 civarında öğrenci bulunmaktadır; buna karşın, ilçelerle birlikte yurt kapasitesi ise 12 bin civarındadır, yeterli sayıda ve kapasitede yurt olmadığı için öğrenciler mağdur olmaktadır. Üniversite şehri Kayseri'nin yurt sorununun çözümüne yönelik bir çalışma var mıdır?” diye sordu.
 

HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNLARININ YAŞADIĞI İŞSİZLİĞİ BAKAN’A SORDU
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a da, hukuk fakültesi mezunlarını sordu ve yaşanan işsizliğe dikkat çekti. Milletvekili Ataş, şu ifadeleri kullandı: Hukuk fakülteleri her yıl binlerce mezun veriyor. Bu mezunlar ya işsizler kervanına katılıyor ya asgari ücretin bile altında hukuk bürolarında ya da kendi mesleğinin dışında başka bir işte çalışmak zorunda kalıyor. Bu kapsamda, yeni hukuk fakülteleri açılmamalı, mevcut hukuk fakültelerinin kontenjanı azaltılmalı ve kamuda avukat istihdamı arttırılmalıdır, Bakanlığın bu sorunun çözümüne yönelik bir çalışması var mıdır?