İktidarın vatandaşı aldatmaya devam ettiğini belirten Milletvekili Ataş, “7.500 TL maaş alan bir emekliye ‘Yüzde 25 zam yaptık’ deyip yine 7.500 TL emekli maaşı vermeyi bu iktidardan başkası akıl edemezdi”  diye konuştu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşın yaşadığı sorunların çözümüne yönelik çalışmalarını sürdürüyor.  Milletvekili Ataş, her geçen gün artan hayat pahalılığı, art arda gelen zamlarla birlikte geçinemeyen emeklileri Meclis gündemine taşıdı.  AKP’nin vatandaşları açlığa mahkûm ettiğini dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, “Gerçek enflasyon yüzde 100'ün üzerindeyken AKP iktidarı açlığa mahkûm ettiği emeklilere yüzde 25'lik bir zammı reva görmüştür” şeklinde konuştu.

NASRETTİN HOCA FIKRASINA DÖNDÜ: ZAM VARSA MAAŞ NEDEN AYNI? YOK EĞER MAAŞ BUYSA ZAM NEREDE

AKP’nin emekliye zam açıklamasının Nasrettin Hoca fıkrasına dönüştüğünü ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “7.500 TL maaş alan bir emekliye ‘Yüzde 25 zam yaptık’ deyip yine 7.500 TL emekli maaşı vermeyi bu iktidardan başkası akıl edemezdi. Nasrettin Hoca'nın kedi-ciğer fıkrasına döndü bu iş. Zam varsa maaş neden aynı? Yok eğer maaş buysa zam nerede?” diye sordu.

Arıkan: "Bu Anayasa perileri niçin geliyor?" Arıkan: "Bu Anayasa perileri niçin geliyor?"

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE GETİRİLMELİDİR

İktidara seslenen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, verilen zam oranının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Ataş, “Ekonomik krizin giderek derinleştiği, paranın pul olduğu bu dönemde emeklilerimiz canavara dönüşen enflasyon altında ezilmekte, zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayamamaktadır. Bu bakımdan, emeklilere verilen zam oranı tekrar gözden geçirilmeli, emeklilerin kök maaşlarına -memura olduğu gibi- seyyanen bir artış yapılarak en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine getirilmelidir” şeklinde konuştu.