Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor maçlarında ev sahibi takım taraftarlarının 'Hükümet istifa' şeklindeki sloganlarına Kayserispor Kulübünün karşı bir açıklamada bulundu. Kayserispor, açıklamasında devletinin ve milletinin yanında olduğuna değinilerek tribünlerde yapılmaya çalışılan siyaseti kınadıkları belirtildi. Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, açıklamalara tepki gösterdi. Arık, "Bu şehri ikiye bölmeye kalkarsanız, korkum odur ki; çok iyi bildiğiniz işi yapar Kayserisporun da cenaze namazını kıldırırsınız. Ama Kayseri ve Kayserispor’a gönül verenler buna asla müsaade etmeyecek” diye konuştu. 

Oynanan karşılaşmada tribünlerden “Hükümet İstifa” sesleri yükselince Kayserispor yönetimi yazılı bir açıklamayla hükümete destek açıklamasında bulundu. bunun üzerine CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, hükümetin bu açıklamayı kontrolündeki kulüplere yaptırdığına değinerek, “6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından yardım seferberliği düzenleyen, bölge halkının yanına koşan; iktidarın beceriksizliği karşısında da demokratik tepkilerini ortaya koyan Fenerbahçe ve Beşiktaş başta olmak üzere tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. 
Türkiye’ye asrın rezaletini yaşatan koltuk ittifakı da beceriksizliklerini örtmek için Kayserisporumuzu kirli siyasetlerine alet etmeye çalışıyor. Güce göre şekil alan yöneticiler de; Saraçoğlu’ndan, İnönü’den yükselen seslerden korkup; koltuk ittifakının ağzıyla açıklama yapıyor. Devlet ile hükümeti ayırt edemeyenler bilmelidir ki; Kayserispor 3-5 siyasinin değil, Kayserinindir. Kayseri’nin bir değeridir. Koltuk ittifakına stepne olmaya çalışan sözde yöneticilere sesleniyorum: Bu hezeyanlarınıza ve koltuk ittifakı ağzı ile konuşma devam eder, bu şehri ikiye bölmeye kalkarsanız, korkum odur ki; çok iyi bildiğiniz işi yapıp Kayserisporun da cenaze namazını kıldırırsınız. Ama Kayseri ve Kayserispor’a gönül verenler asla müsaade etmeyecek” ifadelerini kullandı.