Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Argıncık bölgesinde yürütülen kentsel yenileme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Başkan Çolakbayrakdar, “Bölgede eski imarsız yapıları, gecekonduları tek tek dönüştürerek, imarlı hale getiriyor ve daha modern bir yapılaşmayla taçlandırıyoruz” dedi.

Kocasinan Belediye Başkanı Kentsel Yenileme Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

Yeni ‘Argıncık’ için büyük bir dönüşüme imza atan Başkan Çolakbayrakdar, atılan her yeni adımın Kocasinan’ın değişmesi, dönüşmesi, güzelleşmesi ve geleceğe emin adımlarla inşası anlamına geldiğini vurguladı. Bu dönüşümle birlikte şehri geleceğe hazırlayıp, yeni bir Kocasinan inşa ettiklerini söyledi.

Bölgenin kaderini değiştirmek için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, “Argıncık denildiği zaman bölge insanının ilk akla gelen Argıncık’ın yenilenmesi ve Argıncık kentsel dönüşümüdür. Sıklıkla dediğim gibi, tabiri caizse iğne ile kuyu kazar gibi çalışmalar yürütüyoruz. Yapmış olduğumuz bu kentsel yenileme blokları ile Argıncık bölgesindeki eski imarsız yapıları, gecekonduları tek tek dönüştürerek, imarlı hale getiriyoruz. Kentsel dönüşüm modeli, bire bir sahada yoğun emek harcayarak devam ediyor. Anlaşmış olduğumuz birkaç blok daha var. Nasipse hukuki süreç tamamlandığında modern binalarla taçlandıracağız. Çok emek harcıyoruz ama maalesef süreç yavaş ilerliyor. Karşılığında bir blok çıkıyor ve bu şekilde de hızlıca ilerlemiyor.”

Editör: Osman Baytekin