Hayvanlar aç kalmasın diye esnaftan artan yemekleri hayvanlar içi toplayacak. Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası, sokak ve yaban hayvanları için oda üyesi tarafından esnaflardan yemekleri toplayacak.

"Güzelavrat" 30 kişiyi zehirledi "Güzelavrat" 30 kişiyi zehirledi

Oda Başkanı Altan Aydemir, ‘Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar esnafı, sosyal sorumluluk projesi adı kapsamında hayvanlara sahip çıkacak’ dedi. Lokantacılar ve Pastacılar Odası’nda bir süre önce yapılan genel kurulun ardından göreve seçilen Altan Aydemir, yakın zamanda söz verdikleri projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Aydemir, oda üyelerine fayda sağlayacak projelerin yanı sıra çevreye duyarlı çalışmalara da imza atmak istediklerini belirterek, bu anlamda sokak ve yaban hayvanları için de harekete geçeceklerini söyledi. Buna göre, 617 üyesi bulunan oda bünyesinde kurulacak ekiple lokantalarda artan yemekler düzenli olarak sokak ve yaban hayvanları için toplanacak. Kayseri’de hayvan severlerle ve bu alanda faaliyet gösteren derneklerle görüşmeler yapacaklarını kaydeden Aydemir, ‘üyelerimizle birlikte sosyal sorumluluk projesini hayata geçireceğiz. Özellikle kış nedeniyle sokak ve yaban hayvanlar yiyecek bulmakta zorlanıyor.

Bu nedenle hayvanlara yemek artıklarını, işte bu kemik olur, ekmek olur, bu gibi yiyecekleri toplayarak çarşı merkezinde belirlenen noktalara ya da yaban hayvanlar için doğaya bırakacağız. Bu hayvanları bulundukları yerde beslemek istiyoruz. Böylece bazı olumsuzlar da ortadan kalkar. O hayvanlara katkımız da olur. Hayvansever derneklerle görüşmelerimizi yapıp, bu konuda duyarlılığı sağlamış olacağız’ dedi. Oda olarak bu konuda bir ekip oluşturup bu ekibin esnafları gezerek, artan yemekleri toplayacağını dile getiren Aydemir, ‘’Bunun adına mavi yada kırmızı bidon deriz. Hayvanlar için toplanan yemek artıklarını sabahları dağlık alanlara veya belirlenen noktalara bırakacağız. Bu projemizle hayvanlarda unutulmamış olacak. Çünkü dünyayı onlarla birlikte paylaşıyoruz. Onlarında ilgiye, duyarlılığa ihtiyaçları var’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.