2021 yılında yaşanan olayda husumetlisi ve akrabası Zeynel Özmüş’ün ölümüne sebep olan katil zanlısı S.Ö. hakim karşısına çıktı. Silahın boğuşma sırasında kendiliğinden ateş aldığını iddia eden sanık, beraatını talep etti.

Duruşmada konuşan tutuklu sanık S.Ö., “Ben büyük baş hayvanlarımı yayan çobanın yanına gidiyordum. Silahı o nedenle aldım. Kalabalık evin önüne gelmiş. Çocuklarım ve gelinim evdeydi. Onları korumak istedim. Kalabalığın arasına girdim, yumrukladılar. Zeynel ile yere düştük silah ateş aldı. Nasıl oldu anlamadım” dedi.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, tutuklu sanık S.Ö.’nün tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Ne olmuştu?

AK Parti Kayseri Milletvekili Tamer: “Şehir hastanemizde yaşanan randevu sıkışıklığı keyfe keder değil” AK Parti Kayseri Milletvekili Tamer: “Şehir hastanemizde yaşanan randevu sıkışıklığı keyfe keder değil”

Cinayet, Pınarbaşı İlçesi Kırkgeçit Mahallesinde 5 Temmuz 2021’de işlendi. İddiaya göre Zeynel Özmüş ile S.Ö. arasında bahçe duvarı meselesi yüzünden arbede yaşandı. Arbede sonucunda Zeynel Özmüş silahla vuruldu. Hastaneye kaldırılan adam kurtarılamadı. Yakalanan S.Ö. tutuklandı.