AK Parti’den istifa eden bir belediye başkanı da Edip Uğur oldu. Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur düzenlediği basın toplantısında Belediye Başkanlıpğı görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ataş: FETÖ’den Boşalan Yerlere Başka Cemaatlerden Kişilerin Getirildiği İddiaları Var Ataş: FETÖ’den Boşalan Yerlere Başka Cemaatlerden Kişilerin Getirildiği İddiaları Var

AK Parti’den istifa eden bir belediye başkanı da Edip Uğur oldu. Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur düzenlediği basın toplantısında Belediye Başkanlığı görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

 Cumhurankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ardından Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’un istifasını isteyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan herkesin akıllarında soru işaretleri bırakmaya devam ediyor. Balıkesi Belediye Başkanı Uğur yaptığı açıklamada şok edici cümleler kullanarak tehtid edildiğini de idda etti. Uğur düzenlediği basın toplantısında : ‘’ Yolsuzluğunuz yok, usülsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve sevdiklerinize kadar ulaşan tehtitler katlanılacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. AK Parti’de siyaset yapma imkanımız ortadan kaldırılmıştır. Partimden ve belediye başkanlığı görevimden ayrılıyorum. Tek endişem başladığımız projelerin yarım bırakılarak insanlarımızın beklentilerinin boşa bırakılmasıdır. Bundan önce veda ve vefa vurgusu yapmıştım. Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzzi irade ile milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum. İnancım ve itikatım gereği, olanda haır vardır. Üzgünüm, kırgınım ama huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığı ile bu kararı almış bulunuyorum. Bu güne kadar aldığım görevlerde hemşehrilerime hizmet etme gayretinde oldum. Bana destek olan herkese ve aileme teşekkür ediyorum. ‘’ şeklinde açıklamada bulundu.

Son istifa eden Balıkesir belediye başkaı Edip Uğur ile birlikte AKP’den istifa eden başkan sayısı beşe yükseldi.