ÇOPUROĞLU İSTİFA EDİYOR

Kayseri’de siyasi kulisler her geçen gün biraz daha hareketlenirken, AK Parti’de son derece sürpriz gelişmeler yaşanmaya başladı. Daha önce AK Parti Genel Merkezi ile görüşüp görevde kalma konusunda karar kılan İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, önceki gün yeniden Ankara’ya giderek, milletvekili aday adaylığı için istifa edeceğini söyledi. Çopuroğlu’nun görevden ayrılması kesinleşirken, yerine geçici bir il başkanının seçileceği öğrenildi.

Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan i̇le görüştü, AK Parti̇ grup toplantısı’na katıldı Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan i̇le görüştü, AK Parti̇ grup toplantısı’na katıldı

OKANDAN VE TİMUÇİN DE ADAY

AK Parti’de milletvekilliği için aday adayı olacak bir başka isim de Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan. Okandan’ın da bu konuda parti yetkilileriyle istişare ettiği belirtiliyor. AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin’in de adaylık için görevini bırakacağı ifade ediliyor. Timuçin’in kadın kontenjanından listeye girme hesapları yaptığı söyleniyor. AK Parti’de milletvekili aday adayı olmak isteyen parti görevlilerinin, 30 Ocak’a kadar istifa etmeleri gerekiyor.