AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı açıklama yaptı. AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı, ‘’Zeytin Dalı operasyonunun diploması ayağı çok iyi devam ediyor’’ dedi.

Büyükşehir’den, Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet Gazi’yi anma programı Büyükşehir’den, Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet Gazi’yi anma programı

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından uygulanan ‘Nöbetçi Vekil’ kapsamında, vatandaşların sorunlarını dinledi. Öncesinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Atçı, Gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Zeytin Dalı operasyonu hakkında konuşan Atçı, ‘’Ülke gündemi oldukça sıcak. Afrin’de devam edilen ordumuzun gerçekleştirdiği bir harekat var. Bu harekatı gerçekleştirmekte Türkiye’nin çok ciddi sebepleri var. Uzun süredir devam eden sınır ihlalleri ve oradan gelen teröristlerden kaynaklanan sorunlar, Kilis ve Hatay illerimizde meydana gelen sıkıntı ve sorunları hep beraber yaşadık. Bu problemlerden kaynaklı olarak BM ana sözleşmesinde geçen ilgili maddeler kapsamında sınır dışı harekat gerçekleştirme hakkı mevcuttu. Nitekim bu harekatı gerçekleştirdik ve başarılı bir harekat devam ediyor. Bu harekatın diploması ayağının çok iyi devam ettiği hepinizin malumudur’’ ifadelerinde bulundu. Atçı, ‘’ Savunma sanayiinde kat ettiğimiz mesafe, bu gerçekleştirdiğimiz harekatta su yüzüne çıktı. Burada kullandığımız silahları ve ekipmanı kendimiz üretmiyor olsaydık, bu harekatı gerçekleştirmemiz oldukça güçtü’’ dedi. Türk Tabipler Birliği ve Barolar Birliğinin isminin değiştirilmesine değinen AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı, ‘’Böyle bir değerlendirme var. Tabipler Birliği başkanının bir takım çalışmaları oldu. Bu nokta da kamuoyunda bu açıklamalar ciddi bir tepkiyle karşılandı. Buna istinaden Türk kelimesi kaldırılabilir. Bu değerlendirilebilir. Bu hususta değişiklik yapılabileceği kanaatindeyim’’ şeklinde konuştu.