Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı mayıs aile destek paketi ödemelerini bu hafta iletirken, evde bakım maaşı önümüzdeki hafta, sosyal ve ekonomik destek ödemesini de 15-20 Mayıs tarihleri arasında sağlaması bekleniyor. Destek ödemelerine ilişkin gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken, farklı programlar çerçevesinde yapılacak olan ödemeler de merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu çerçevede, evlenecek gençlere destek olabilmek için hayata geçirilen faizsiz evlilik kredisinin ödeme tarihleri ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş açıklama yaptı.

Faizsiz Evlilik Kredisi Verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı faizsiz evlilik kredisi için Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep’in Nurdağı ve Islahiye ilçelerinde başvuruları almaya başlamıştı. Başvuru çerçevesinde uygun görülen kişilere 21 Mayıs tarihinde ödemeler gerçekleşecek. TRT Haber canlı yayında ödemelere ilişkin bilgilendirmede bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş:

‘’Biz pilot proje olarak tabiiki deprem bölgesinden başlattık. Gençlerimize motivasyon oluşturmak ve evlilik sürecinde destek olmak için bu fonu öncelikle pilot bölgesi olan Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep’in de Nurdağı ve İslahiye ilçelerinden başladık. En çok başvuruyu da Hatay’dan aldık. Bugün itibariyle fona başvuran 8 bin 563 çiftimiz var. Bugüne kadar şartları sağlayan yaklaşık 2 bin 13 gencimize de evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizi verdik. Gençlerimizden yoğun teşekkürlerimiz var. Hakikaten çok mutlular. Ve zamanla projeyi tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Buradan da bu fondan yararlanan gençlerimize bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çiftlerimizin kredi ödemeleri, 21 Mayıs itibariyle hesaplarına geçmeye başlayacak. Şimdiden gençlerimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Turk Lirasi Emekli Promosyon

Aile Bakanlığı 2024 Mayıs Yardımları

Faizsiz evlilik kredisi ödemelerinin 21 Mayıs tarihinde başlayacağını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş duyururken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın farklı destek programları da merak edilen konular arasında yer alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı mayıs ayında sosyal yardımların ne zaman verileceğine ilişkin açıklamalarda bulunmasa da önceki aylardaki ödeme tarihi dikkate alınarak yürütülen tahminlere göre 10-20 Mayıs tarihleri arasında ödemeler yapıldıkça bakanlığın resmi internet sitesinden ya da sosyal medya hesapları üzerinden duyuru metinleri yayınlanması bekleniyor.