İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından kendini savcı ve polis olarak tanıtarak 910 bin TL dolandıran şahıs yakalandı. Polis, 22 yaşındaki şüphelinin kimliğini tespit etmek için 450 saatlik kamera kaydı izledi.

Kentte yaşayan 2 ayrı vatandaşı telefonla arayan şahıslar; kendilerini savcı ve polis olarak tanıttıktan sonra terör örgütlerine yönelik operasyon yapılacağını anlattı. Vatandaşları inandıran dolandırıcılar; toplamda 910 bin TL değerindeki altın ve dövizlerini poşet içerisinde telefonla yönlendirip kendi belirledikleri yerlere bıraktırarak kayıplara karıştı. Yapılan ihbarın ardından çalışma başlatan Dolandırıcılık Büro amirliği ekipleri; olayların aydınlatılmasına yönelik 62 güvenlik kamerasına ait 450 saatlik görüntü inceledi. Şüphelinin V.C. (22) olduğunu belirleyen ekipler; Mersin’de operasyon gerçekleştirdi. Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan V.C., işlemler için Kayseri’ye getirildi.

Sıfır daire beklerken kalp hastası çocuklarıyla çadıra kaldı Sıfır daire beklerken kalp hastası çocuklarıyla çadıra kaldı

İşlemleri tamamlanan V.C., sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.