73 yaşında ki Ramazan Dede askerlik şubesine dilekçeyle başvuru yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’ nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı harekatına destek olmak içinTürkiye’ nin dört bir yanından askerlik şubelerine başvurular yapıldı.

Başkan Büyükkılıç, Çamaşır Yıkama Merkezi’nde incelemelerde bulundu Başkan Büyükkılıç, Çamaşır Yıkama Merkezi’nde incelemelerde bulundu

Kayseri’ de oturan 73 yaşındaki 4 çocuk 9 torun sahibi Ramazan Aslan gönüllü askerlik yapmak için askerlik şubesine dilekçeyle başvuruda bulundu. Ramazan Aslan, Askerlik Şubesine gittim, vatanım için askerim dedim ifadelerini kullandı. Türkiye’ nin 4 bir yanından 7’den 70’e vatandaşlarımız Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatına katılmak amacıyla askerlik şubelerine başvuru yaptı.

Kayseri’ nin Merkez Kocasinan İlçesi’ne bağlı Esentepe Mahallesi’nde yaşayan 70 yaşındaki Ramazan Aslan Kocasinan Askerlik Şubesine dilekçe vererek gönüllü askerlik yapmak istediğini söyledi. 73 yaşındaki Ramazan Aslan gönüllü asker olarak beni çağırırlarsa gideceğini söyleyerek, Askerlik şubesine gittim, ‘Vatanım için askerim.’ Dedim. Onlarda bana ‘dilekçeni yaz, ver’ dediler. Suriye’deki Afrin için, ‘ben gönüllü askere gitmek istiyorum.’ Dedim. Görev verirlerse görevi alacağım. Allah askerlerimize ömür versin, zarar ziyan vermesin. Bu vatan hepimizin, o yavrular orada bizim için çarpışıyorlar, Allah için çarpışıyorlar. Onlar için canımızı feda ederiz’’ dedi. Ramazan Aslan harekatla ilgili ise, Operasyon için ben teşekkür ediyorum. Bu memleketin selameti için, vatanımız, milletimiz için çalışıyor bunlar. Allah Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan razı olsun. Bu memleketteki iyi insanların, bütün şerefli insanların yardımcısı olsun’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.