Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Millet Bahçesi içerisine '700 milyon liraya mal olacak bir cami yapılması için hazırlıklara başladığı' açıklaması tartışma yarattı. Tepkiler üzerine yeni bir açıklama yapan Belediye, 700 milyonluk caminin hayırseverler tarafından yapılacağını duyurdu. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise cami yapımında paranın kaynağının hayırsever Mehmet Altun olduğunu açıkladı.

Kayseri'nin gündeminde ''700 milyonluk cami'' haberi yer almaya devam ediyor. Sokaktaki vatandaştan iş dünyasının önemli isimlerine kadar çok sayıda insan caminin maliyetiyle ilgili tartışmaya katıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Millet Bahçesi'nin içerisine yapılması planlanan caminin hayırseverler tarafından yapılacağını duyurdu.

Kamyonlar dolusu devletten parası alınmış ilaçlar ele geçirildi! Kamyonlar dolusu devletten parası alınmış ilaçlar ele geçirildi!

''Paranın kaynağı Mehmet Altun''


AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Millet Bahçesi'ne yapılacak olan caminin para kaynağının Mehmet Altun olduğunu açıkladı. Mehmet Altun'un hayırseverliğiyle ilgili övgü dolu sözler sarf eden Özhaseki, ''Büyük bir cami yapılıyor. Caminin yapılma usulü ise Milli Emlak oradan arsa verecek, belediyemiz bu arsaları alıp değerlendirip, satıp onun bedeli karşılığında yaptıracak. Özetle Kayseri Büyükşehir Belediyesi ihale yapmış olabilir, ama paranın kaynağı Mehmet Altun ve onun hayrıdır. Allah razı olsun dememiz lazım. Teşekkür etmemiz lazım'' ifadelerini kullandı.