Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, iş kurma hayali kuran engelli ve eski hükümlü bireylere destek veriyor. Bakan Vedat Işıkhan'ın açıklamasına göre, bu destek kapsamında herkese farklı hibe miktarları sunulacak.

Engelli ve Eski Hükümlülere Destekler Artırıldı

Bakan Vedat Işıkhan, kuruluş işlemleri ve giderler için sağlanan destek miktarlarının 150 bin TL'den 400 bin TL'ye yükseltildiğini ve 110 bin TL olan hibelerin de 300 bin TL'ye yükseltildiğini duyurdu. Bakanın yaptığı açıklamada, devlet tarafından yapılan bu artışın, engelli ve eski bireylere verilen desteklerin etkinliğini artırarak daha fazla kişinin iş gücüne katılmasını ve kendi işini kurma imkanı bulmasını sağladığı belirtildi.

500 Bin Tl'lik Hibe İle İş Kurma Hayalleriniz Gerçek Oluyor! Bakanlıktan MüjdeDevletten Ek Ödemeler

Yeni destekler geliyor! Engelli ve eski hükümlülere yönelik devlet tarafından sunulan yardımlara ek olarak, çeşitli ek destek ödemeleri de verilmeye başlandı. Artık iş kurmak isteyen bireyler için daha fazla fırsat var. Çalışma Bakanlığı'na başvurarak bu destek ödemelerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca, KOSGEB gibi kuruluşlar da destek sağlıyor. Detaylı bilgi almak için Çalışma Bakanlığı'nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.