MHP 27. dönem adayları bugün itibari ile belli oldu. 2018 Kayseri MHP Milletvekili aday listesi ve sıralamasında şok isimler yer aldı ve bazı isimler çıkarıldı. İşte merakla beklenen Kayseri MHP Milletvekili aday listesi şu şekilde yer alıyor.

MHP milletvekili adayları belli oldu. 24 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) milletvekili adayları açıklandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Osmaniye 1. bölgeden aday oldu. İstanbul 1'inci Bölge'de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş aday olurken, Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz Mersin'den, güvenlik uzmanı Abdullah Ağar ise Ankara'dan aday oldu. İşte 2018 Seçimleri MHP 27. dönem milletvekili adayları il il tam listesi.

MHP milletvekili aday listesi belli oldu. 24 Haziran'da yapılacak olan cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili genel seçimi öncesinde, Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) milletvekili adayları listesi yayınlandı. Peki listede hangi isimler yer alıyor? MHP'nin 27. dönem milletvekili aday listesini il il haberimizden görebilirsiniz. İşte 2018 Genel Seçimleri MHP milletvekili adayları il il listesi ve tüm detaylar.

MHP 27. DÖNEM MİLLETVELİLİ ADAY LİSTESİ BELLİ OLDU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aday listesinde memleketi Osmaniye'den 1'inci sırada yer aldı.

Listede, Ankara 1'inci Bölge 1'inci sırada Mevlüt Karakaya, 2'nci sırada Zühal Topçu ve 3'üncü sırada Eyüp Yıldız aday gösterildi. Ankara 2'nci Bölge 1'inci sıradaki Sadir Durmaz'ı Nevin Taşlıçay ve Abdullah Ağar takip etti. Ankara 3'üncü Bölge 1'inci sırada yer alan Yaşar Yıldırım'ı ise Erkan Haberal ve Fatih Çetinkaya izledi.

İstanbul'da listenin ilk 3 sıralarında; 1'inci Bölge'de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, 2'nci Bölge'de Celal Adan, Cemal Çetin ve Nur Tuğba Aktay, 3'üncü Bölge'de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Arzu Erdem bulunuyor.

İzmir'de ilk 3 sıralarda; 1'inci Bölge'den Hasan Kalyoncu, Selahattin Şahin ve  Cihan Aslan, 2'nci Bölge'den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve Yalçın Koçyiğit aday gösterildi.

OKTAY VURAL LİSTEDE YER ALMADI

Uzun süre MHP grup başkanvekilliği yaptıktan sonra bu görevinden 2 yıl önce istifa eden İzmir Milletvekili Oktay Vural, adaylık başvurusu yapmasına karşılık listede yer almadı. İki dönemdir milletvekilliği yapan Mehmet Parsak da aday listesinde yer almayan isim oldu.

OKTAY VURAL VE MEHMET PARSAK YOK

Kayseri’ye kar ‘gelemiyor’ Kayseri’ye kar ‘gelemiyor’

Mevcut grup başkanvekilleri Erkan Akçay ve Erhan Usta yine seçim bölgelerinden aday gösterildi. Uzun süre MHP grup başkanvekilliği yaptıktan sonra bu görevinden 2 yıl önce istifa eden İzmir Milletvekili Oktay Vural, adaylık başvurusu yapmasına karşılık listede yer almadı. 16 Nisan sürecinde anayasa çalışmalarında yer alan, sonrasında uyum çalışmalarında da görev alan Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak'ın da listede olmaması dikkat çekti.

GÜVENLİK UZMANI ABDULLAH AĞAR ADAY

Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz Mersin'den, güvenlik uzmanı Abdullah Ağar ise Ankara'dan aday oldu.

İŞTE MHP 27. DÖNEM KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TAM LİSTESİ

HP’nin Kayseri Milletvekili aday sıralaması şu isimlerden oluşuyor:

1 İSMAİL ÖZDEMİR YÜKSEK LİSANS MAKİNA YÜKSEK MÜHENDİSİ
2 MUSTAFA BAKİ ERSOY ÜNİVERSİTE İŞADAMI
3 SERAP ŞULE KALIN ÜNİVERSİTE TERCÜMAN
4 MAZHAR GÜNDOĞ ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
5 MEHMET ÖZMEN ÜNİVERSİTE TURİZM / OTELCİLİK
6 MEHMET GÖÇMEN LİSE MALİ MÜŞAVİR
7 RİFAT AÇIKGÖZ LİSE GAZETECİ
8 İSA FERAH ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
9 EMİNE AFŞAR ÜNİVERSİTE TIBBİ TEKNOLOG
10 VELİ OĞUZHAN ÖZTÜRK LİSE ÖĞRENCİ