Kayseri’de tartışma sebebiyle Kick Bokscu Muhammed Mustafa Kulacı’yı bıçaklayarak öldüren Y.E.A. (16) pişman olduğunu söyledi.

Ne olmuştu?

3 Ocak tarihinde Kayseri Kocasinan'da bir parkta meydana gelen olayda yoldan geçen kick bokscu Muhammed Mustafa Kulacı ile Y.E.A yan bakma nedeniyle tartıştı. Y.E.A., Mustafa Kulacı’yı bıçakladı. Hastaneye kaldırılan genç sporcu tüm müdahalelere rağmen maalesef yaşamını kaybetti. Y.E.A ise ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

4 Ekim Salı günü duruşmaya, olaya şahit olan bir tanık katıldı ve şöyle dedi:

Öğrencilerin ve velilerin ördüğü atkı, bere ve şapkalar Tunceli’deki askerlere gönderildi Öğrencilerin ve velilerin ördüğü atkı, bere ve şapkalar Tunceli’deki askerlere gönderildi

"Parkta arkadaşlarımla oturuyordum. Uzakta 3 kişi gördük. ikisi kavga ediyordu biri de seyrediyordu. Y.E.A, karşısındakine tekme attı. O da Y.E.A.'ya attı. Y.E.A. tam göremedim ama galiba bıçak çıkartıp karnından bir kaç kez bıçakladı. Sonra kaçtı. Bıçaklanan şahıs da ters tarafa koştu. Yanlarında duran şahıs da berbere doğru koşmaya başladı. Sonra polisler geldi. Yanımdaki arkadaşlardan biri bıçaklayan şahsı mahalleden tanıyormuş. Polislere sosyal medyadan fotoğrafını gösterdi. Sonra da biz oradan uzaklaştık."

Genç sporcuyu öldüren 16 yaşındaki şahıs ise pişman olduğunu dile getirdi. Duruşma bir sonraki tarihe ertelendi.