Talas Belediye ve hayırsever vatandaşlar bir araya gelerek kırsal kesimdeki çocuklara kışlık ayakkabı hediye etti. Talas’ın kırsal kesiminde yer alan 17 mahalledeki çocuklara toplam 937 çift kışlık ayakkabı dağıtıldığını belirten Başkan Mustafa Yalçın, ‘’

Talas Belediye ve hayırsever vatandaşlar bir araya gelerek kırsal kesimdeki çocuklara kışlık ayakkabı hediye etti. Talas’ın kırsal kesiminde yer alan 17 mahalledeki çocuklara toplam 937 çift kışlık ayakkabı dağıtıldığını belirten Başkan Mustafa Yalçın, ‘’Ayrım yapmadan bütün çocuklarımıza yeni ayakkabılarını teslim ettik. Çocuklarımızın kışlık ihtiyaçlarını karşılamak için destek olmaya devam edeceğiz’’ diye konuştu.

Büyükşehir tarihine sahip çıkıyor, 6 bin yıllık Kültepe yeniden uyanıyor Büyükşehir tarihine sahip çıkıyor, 6 bin yıllık Kültepe yeniden uyanıyor

Kırsal 17 mahalledeki çocuklara yapılan yardım için Kuruköprü İlkokulu’nda düzenlenen törene Başkan Mustafa Yalçın’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, şube müdürleri, başkan yardımcıları, okul müdürü, öğretmenler ve muhtar da katıldı.

Her öğrencinin ayakkabı numarasına göre belirlendiği dağıtımda Başkan Yalçın, çocuklarla yakından ilgilendi.

Törenin sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Yalçın, “Kuruköprü Mahallemizdeyiz. Kuruköprü’de bulunmamızın sebebi öncelikle mutat ziyaretlerin dışında bugün bir iyiliksever arkadaşımın bütün köylerdeki okullarda bulunan çocuklara ayakkabıları teslim etmek. 900 küsur çift ayakkabıyı kendileri aldılar. Ayrım yapmadan bütün okul çağındaki çocuklara teslim etmek üzere geldik. Okul yöneticileri ve öğretmenlerimiz giydirecekler. Biz de giydirdik. Bu güzellikler ülkemize mahsus güzellikler. Her zaman bu güzellikleri yaşıyoruz. Hayır sahibinin hayrını Allah kabul etsin.” diye konuştu.

Daha sonra kışlık ayakkabılar okul müdürü ve öğretmenler tarafından çocuklara dağıtıldı.