Talas Belediyesi zabıta ekipleri tarafından ilçede bulunan fırın ve unlu mamül satışı yapan işletmeler denetlendi. Fırınlardaki hijyen koşulları kontrol edilirken, ekmeklerin gramaj oranları da incelemeye tabi tutuldu. Zabıta ekipleri tarafından hijyen ko

Talas Belediyesi zabıta ekipleri tarafından ilçede bulunan fırın ve unlu mamül satışı yapan işletmeler denetlendi. Fırınlardaki hijyen koşulları kontrol edilirken, ekmeklerin gramaj oranları da incelemeye tabi tutuldu. Zabıta ekipleri tarafından hijyen koşulları yetersiz bulunan işletmelere ceza yazıldı ve uyarı verildi. Talaslı vatandaşların sağlıklı koşullarda üretilen ekmek ve unlu mamül temin edebilmesi için gerekli önlemler alındı.

Yıkılan minarenin altında kalmaktan son anda kurtuldular Yıkılan minarenin altında kalmaktan son anda kurtuldular

İşletmelerde hijyen, gramaj ve ambalaj gibi konuların üzerinde durulduğu denetlemede zabıta ekipleri, ruhsat ve evrak kontrolleri de gerçekleştirdi. İlçe genelinde faaliyet gösteren fırınlara yönelik yapılan denetimlerde ilk olarak imalathaneler başta olmak üzere malzeme depoları ve araç gereç gibi çeşitli alanlarda denetim yapıldı.

Çalışanların temizlik ve hijyene gösterdiği önemin de dikkate alındığı incelemeler sonunda şartlara uymayan işletmeler hakkında yasal işlem başlatıldı.