Talas Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri tarafından ilçe genelindeki denetlemeler sıklaştırıldı. Market, bakkal ve alışveriş yerlerinde günlük gerçekleştirilen denetlemelerle fahiş fiyatların önüne geçilmeye çalışılıyor. Korona virüsü nedeniyle vatandaşl

Talas Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri tarafından ilçe genelindeki denetlemeler sıklaştırıldı. Market, bakkal ve alışveriş yerlerinde günlük gerçekleştirilen denetlemelerle fahiş fiyatların önüne geçilmeye çalışılıyor. Korona virüsü nedeniyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gıda, temizlik ve kozmetik ürünlerinin fiyatlarına yüksek zam gelmesinin önüne geçiliyor. Fahiş fiyatla satış yapan işletmelere ceza uygulanıyor.


Talas Belediyesi, bir yandan hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını yürütürken bir yandan da fahiş fiyat denetimi yapıyor. Bakkallar, marketler ve alışveriş yerlerindeki denetimlerini sıklaştıran Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fiyat kontrolü yaparak fahiş fiyattan ürün satışının önüne geçiyor. 

Selçuklu Mahallesi’nde ’mahalle buluşmaları’ yapıldı Selçuklu Mahallesi’nde ’mahalle buluşmaları’ yapıldı


Bu kapsamda un, bakliyat ve makarna başta olmak üzere çeşitli gıda maddeleri ile dezenfektan, kolonya ve deterjan gibi temizlik ve hijyen ürünlerin fiyat artışları ile ilgili denetimler aralıksız olarak devam ediyor.