Talas Belediyesi'ne 69 personel 2 vardiye 4 grup halinde karla mücadele çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. 24 saat boyunca ilçe genelinde kar temizleme ve tuzlama çalışmaları yürüten ekipler, yolda kalan vatandaşlarında imdadına yetişiyor. Yardıma iht

Talas Belediyesi'ne 69 personel 2 vardiye 4 grup halinde karla mücadele çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. 24 saat boyunca ilçe genelinde kar temizleme ve tuzlama çalışmaları yürüten ekipler, yolda kalan vatandaşlarında imdadına yetişiyor. Yardıma ihtiyacı bulunan vatandaşlar Alo 153 veya 437 00 55 numaralı telefonları arayak belediye ekiplerine ulaşabilir.


Havanın soğumasıyla birlikte etkisini gösteren kar yağışı sonrasında ekipler, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, Kış Çalışması kapsamında 2 vardiya ve 4 grup halinde, 69 personelle 24 saat boyunca çalışmalarını devam ettiriyor. İlçe merkezinde ve yüksek kesimlerdeki yollarda çalışan ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor. 

Başkan Yalçın’dan eğitime katkı Başkan Yalçın’dan eğitime katkı


Özellikle kırsal mahallelerde etkisini artıran kar yağışı ve tipi nedeniyle yoğunlaşan çalışmalarla ulaşımın rahat ve sorunsuz sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda akşam saatlerinde başlayan çalışmalarla ilçede kapalı yol bulunmuyor.