Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarımsaklı Barajı’nın çevresinde fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve protokol üyelerinin de yer aldığı fidan dikiminde 11 bin fidan toprakla buluştu. Akçatepe’de dikilen 500 bin fidana ek olarak 11 fidanın daha ekildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, ‘’Geleceğe nefes olmaktan dolayı çok mutluyuz’’ dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Akçatepe’de gerçekleştirilen fidan dikimi töreninin ardından Sarımsaklı Barajı’na geçerek fidan dikmeye devam etti. Başkan Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nce gerçekleştirilen etkinliğe katılarak vatandaşlarla birlikte fidan dikti.

Ağacı sevmenin ve sahip çıkmanın geleceği garanti altına almak anlamına geldiğini vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, bu anlayışla çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Geleceğe Nefes için Kayseri’de diktiği 500 bin fidana ilave olarak Sarımsaklı’da 11 bin fidanı toprakla buluşturduklarını dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, geleceğe nefes olacak çalışmalara katkıda bulunanlara teşekkür etti.